KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8181291
nr 818 1291
Iván Grünewald
(1911-1996), Sverige
Akvarell, Iván Grünewald (1911-1996), nakenmodell, signerad, motivets mått: 19x14
Iván Grünewald, svensk målare född i Stockholm 1911, död i Saltsjöbaden 1996.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 1 april 2013
kl 18:47:02
300 kr
700 kr
500 kr
900 kr
Iván Grünewald
Läs mer om Iván Grünewald